Ammattikeittiöosaajat paikallisesti

Ammattikeittiöosaajat ry:llä on 14 toimivaa alueyksikköä, jotka järjestävät alueillaan koulutusiltoja ja- tapaamisia.

Aluetapahtumien aiheet käsittelevät ammattikeittiöiden eri osa-alueita, ajankohtaisia ravitsemuskysymyksiä ja työyhteisötaitoja. Myös henkilökohtainen jaksaminen ja työhyvinvointi ovat usein tapaamisten teemoina.

Alueiden puheenjohtajat antavat mielellään lisätietoja paikallisista tapahtumista.
 

Puheenjohtajien yhteystiedot:

Pääkaupunkiseutu

Tarja Kinnunen
tarja.t.kinnunen@espoocatering.fi

Uusimaa

Armi Liljeroos-Räsänen
armi.liljeroos-rasanen@outlook.com

Kanta-Häme

Maria Pakarainen
maria.pakarainen@gmail.com

Keski-Suomi

Merja Salo
merja.salo@jkl.fi

Kymenlaakso

Tiina Vilko
tiina.vilko@edukouvola.fi

Savo-Pohjois-Karjala

Sari Väänänen
sari.vaananen@sakky.fi

Päijät-Häme

Merja Lempinen
merja.lempinen@gmail.com 

Etelä-Karjala

Miia Rauhamäki
miia.rauhamaki@edusampo.fi

Pohjois-Pohjanmaa

Mira Raappana
mira.raappana@looki.fi 

Satakunta

Anna-Liisa Kartano
anna-liisa.kartano@winnova.fi

Lappi

Eija Räikkä
eija.raikka@lappia.fi

Pohjanmaa

Minna Luomanen
minna.luomanen@sedu.fi

Pirkanmaa

Sirpa Autero
sirpa.autero@gmail.com

Varsinais-Suomi

Virpi Isomäki
virpi.isomaki@gmail.com